Systemy biznesowe

Systemy biznesowe

Jestem pasjonatem systemów biznesowych. Kropka. Tu mógłbym skończyć dla tych, którzy wiedzą o co chodzi.systemy biznesowe

Lecz jeśli nie wiesz o co chodzi, możesz również nie znać wartości, jakie dają systemy biznesowe. Może kojarzą Ci się z siecią sklepów, może z franczyzą, może z wieloma punktami usługowymi. Po części to dobre skojarzenia, ale możliwości systemów są znacznie większe.

Moja najprostsza definicja jest taka:
Systemy biznesowe, to rodzaj biznesu, który zaspokaja potrzeby rynku, jednocześnie będąc z punktu widzenia właściciela jak najbardziej zautomatyzowany. Oznacza to duże zaangażowanie właściciela na początku w proces budowania systemu i znikome zaangażowanie w momencie, gdy system powstał i działa. Automatyzacja systemu biznesowego może być zarówno dzięki narzędziom jak i zasobom ludzkim. Jego budowa może potrwać od kilku tygodni do kilku lat w zależności od rodzaju działalności i skali przedsięwzięcia. Dwa główne cele właściciela to praca nad systemem, a nie w systemie oraz niezależność finansowa i czasowa, właśnie dzięki działaniu systemu.

Oczywiście to jedna z możliwych definicji, w miarę prosta i przejrzysta. Każdy będzie mieć rzecz jasna swoją.
Porównując systemy biznesowe z pracą na etacie – praca to również system, lecz nie Twój, tylko właściciela firmy. A Ty pracujesz w systemie, a nie nad systemem. Oznacza to najczęściej małe pieniądze, niewielkie oszczędności lub ich brak, znikomy czas wolny, pracę do wieku emerytalnego, ciągłe przemęczenie i brak „korzystania z życia”. Innymi słowy – pracujesz, by realizować czyjeś marzenia. Jeśli ten model Ci odpowiada – moja pomoc Ci się nie przyda.

Systemy biznesowe – czy to druga opcja?…

  • Jeśli widzisz inne możliwości lub chcesz je poznać.
  • Jeśli masz pomysł na swój system biznesowy i chcesz go zweryfikować lub przeanalizować. Jeśli potrzebujesz motywacji, by w końcu się odważyć i ruszyć z miejsca.
  • Jeśli chcesz zgłębić zasady panujące w dobie internetu – ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY.
  • Nie zaproszę Cię do pracy w moim systemie biznesowym, choć współpracuję z wieloma osobami.
  • Nie zaproponuję Ci uczestnictwa w czyimś biznesie, MLM-ie, Revshare i innych wynalazkach.

Za to mogę pokazać Ci możliwości i pomóc znaleźć Twój własny biznes lub system biznesowy. Zapraszam.

Napisz do mnie lub zadzwoń – pomyślimy, jak możemy wspólnie Ci pomóc.
Adam@AdamJakubiak.pl, +48 501 019 334

Adam Jakubiak Trener Motywacyjny

Pozdrawiam

Adam Jakubiak

Zobacz też: Praca w domu – jak ja to robię?

Zapisz

Leave a Reply

%d bloggers like this: