Praca w domu przez internet – Jak ja to robię?

Praca w domu przez internet – wiele osób pyta mnie ostatnio, po co mi te strony i blogi, dlaczego rozdaję swoją wiedzę w większości za darmo, jak to robię, że tworzę biznes przez internet, że wysyłam maile, które są zawsze imienne i jeszcze w odpowiedniej formie: męskiej lub żeńskiej, czemu akurat takie tematy i jak się da na tym zarabiać. Pytacie, czy dzięki temu można mieć dochody właśnie przez internet, jak ja to robię i jak zacząć taki biznes. Praca w domu przez internet…

…To proste…

Kiedyś wkurzałem się na informatyków, grafików, programistów, itd., którzy mieli coś dla mnie zrobić, ale zawsze coś było nie tak – a to nie mieli czasu, a to nie było tak, jak chciałem, a to coś się notorycznie psuło, a to się nie mogliśmy dogadać. Najczęściej dogadywali się z nimi tylko polscy królowie… 😉 Potem długo szukałem sposobów, by to, co robili informatycy zrobić samemu. Jednak były to czasy, w których nie było odpowiednich systemów, praca była mozolna i wyjątkowo czasochłonna…

A dzisiaj?

Praca w domu przez internetDzisiaj mamy wszystkiego pod dostatkiem. I niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes w sieci, czy biznes tradycyjny – to internet i tak będzie Ci potrzebny – dziś żadna firma nie jest w stanie utrzymać się zbyt długo, bez zaistnienia online. Mamy dostęp do olbrzymiej ilości wiedzy, w dużej części za darmo, mamy odpowiednie narzędzia i systemy do prawie wszystkiego, a do tego są proste, przyjazne, intuicyjne, łatwe i do nauczenia, i do obsługi. Teraz praca w domu przez internet jest możliwa bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy CUD i można zaczynać (CUD = Czas Unieść Dupę). Choć to właśnie te CUDa niestety zdarzają się najrzadziej. Ja mam CUD już dawno za sobą i teraz ambitnie działam. Zauważyłem też ciekawą i „jakże zaskakującą” zależność, że im więcej działam, tym lepsze mam wyniki. Ale chyba tylko ja to zauważyłem, bo jakoś ciężko znaleźć dziś naprawdę zaangażowanych ludzi, poza nielicznymi jednostkami.
Dzisiaj nie możesz powiedzieć, że się czegoś nie da albo, że trzeba mieć na wszystko ogromne pieniądze, by rozkręcić jakiś biznes. Możesz co najwyżej powiedzieć, że Ci się nie chce, czy to czegoś zrobić, czy to dowiedzieć się, jak to zrobić. Ale na pewno nie jest tak, że się nie da. Masz dostęp do odpowiednich książek, do wiedzy w sieci, do filmów instruktażowych, do darmowych lub płatnych narzędzi. MASZ WSZYSTKO, co potrzebne, by zacząć i działać.

Jak ja to robię dzisiaj?

Jak wygląda moja praca w domu przez internet? Od samego początku, gdy postanowiłem zająć się e-biznesem, nie wybrałem narzędzi bezpłatnych, ze względu na fakt, że mają jednak w większości znacznie mniej funkcjonalności. Dlatego korzystam z płatnego pakietu narzędzi do prowadzenia biznesu w sieci (strony, blogi, mailingi i wiele, wiele innych), a firma, która tym pakietem zarządza oferuje mi nie tylko hosting, serwis i opiekę prawie 24 h, ale również ciągłe szkolenia bez żadnych dodatkowych opłat.
Co dokładnie robię? Na czym polega moja praca w domu przez internet? Większość tematów, którymi się zajmuję, znajdziesz w tym artykule.
Praca w domuOkoło tygodnia (ale bardzo intensywnej pracy) zajęło mi nauczenie się wszystkiego, co mi było potrzebne, by wystartować, na temat tworzenia stron, blogów, mailingu, nagrywania, pozycjonowania, itp.
Teraz mogę, oprócz prowadzenia szkoleń, pracować z domu lub z dowolnego miejsca na świecie (najbardziej lubię w ulubionej kawiarni lub w ogrodzie). Czy to nie jest właśnie marzeniem znacznej części ludzi, a może i Twoim? Wiele osób uważa to jednak za mrzonkę, za coś nierealnego. A tymczasem wystarczy Ci laptop (a nawet smartfon czy tablet) i dostęp do internetu. Jeśli te dwa narzędzia w zupełności wystarczają do prowadzenia biznesu, to nie ma przecież znaczenia, czy pracujesz w swoim ulubionym fotelu, ukochanej paryskiej kawiarni, czy na plaży na Karaibach. Po prostu robisz swoje w sieci. Większość ludzi robi to i tak, zazwyczaj od 8 do 16, lecz nie budują swojego biznesu, tylko biznes ich szefa. Twierdzą najczęściej, że to mniejsze ryzyko, większe bezpieczeństwo, itp, itd… Czy aby na pewno? Moim zdanie bzdura. Powiedzmy sobie to szczerze – najczęściej to wygoda i lenistwo. Ale każdy ma prawo wyboru i ja to szanuję.

Nauka wiele daje…

Oczywiście trzeba poświęcić nieco czasu, by się tego nauczyć. Jednak być może właśnie w ten sposób, ustawiasz sobie całe, przyszłe, wspaniałe życie. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz pewnie pracował inaczej, być może tak, jak do tej pory, w niekoniecznie lubianej pracy, a na Karaiby będziesz mieć co najwyżej 2 tygodnie w roku i to też pod warunkiem, że uda Ci się na nie zarobić. A nawet jeśli masz świetnie płatną pracę, z którą ciężko by się było rozstać, to liczy się także Twoja wolność i odzyskany czas. Dobrze zaplanowany biznes w sieci działa w ten sposób, że coraz więcej zarabiasz, coraz mniej pracując. Oczywiście po pierwszym okresie, gdy musisz to wszystko wdrożyć i rozkręcić – od kilku miesięcy do kilku lat, ale to chyba i tak lepsze niż praca do 67 roku życia, co?

Praca w domu przez internet – wiedza i doświadczenie

Praca w domuTeoria jest bardzo ważna, ale liczy się przede wszystkim praktyka. Wiedza, którą masz w głowie, ale nie zastosujesz – nic nie da. Dlatego polecam Ci sposób, który sam od dawna praktykuję: czytaj i od razu wdrażaj to, czego się nauczyłeś. No może nie wszystko, ale to, co uważasz, ze ma zastosowanie dla Twojego biznesu.
Jeśli ma to być e-biznes, jeśli już masz za sobą jakieś początki, pierwszą stronę, itp., polecam Ci zdecydowanie książkę Marka Anastasi „Laptopowy milioner” oraz „Jak zarabiać na blogu i pozostać sobą„, a jeśli wiedza z niej byłaby jeszcze dla Ciebie zbyt obszerna lub techniczna, możesz uzupełnić ją odpowiednimi pozycjami z TEGO DZIAŁU. Zwłaszcza jeśli jesteś jeszcze początkujący/a. TU znajdziesz odpowiednie książki na start.
Gdy będziesz zdobywać nową wiedzę, warto jednocześnie wprowadzać ją w życie. Z pewnością warto zacząć od własnej strony www lub bloga. Możesz skorzystać z wielu bezpłatnych narzędzi dostępnych w sieci lub z kompleksowego zestawu, z którego ja korzystam. To taki zestaw, że długo, długo nie będziesz musiał szukać czegoś dodatkowego. SPRAWDŹ TUTAJ. Zapoznaj się z ofertą – myślę, że na początek w zupełności wystarczy Ci pakiet PRO lub BIZNES. Możesz też testować te narzędzia przez 14 dni za 9,99 zł.
Nawet jeśli jeszcze nie planujesz rozkręcać własnego biznesu lub nie wiesz, co dokładnie chcesz robić – warto i tak założyć stronę lub bloga:
  • może być imienna – www.imienazwisko.pl
  • może być o tym, co najprawdopodobniej będziesz robić – www.prawdopodobnybiznes.pl
  • lub może być z dzisiaj jeszcze niewiele znaczącą nazwą, ale na której kiedyś zbudujesz markę (jak kiedyś Allegro, czy Merlin) – www.jakaśnazwa.pl

Jak najszybsze stworzenie strony ma wiele plusów. Przede wszystkim:

  • praca w domu przez internetDomena buduję swoją historię. Im dłużej jest w sieci, tym lepiej się pozycjonuje.
  • Nauczysz się, jak stworzyć stronę, a potem ją wypromować.
  • Jeśli Twoja strona zyska popularność, będziesz mógł dzięki niej zarabiać, nawet jeśli nie będziesz miał jeszcze własnego biznesu, usług czy produktów (np. przez reklamy czy programy partnerskie).
  • Być może w trakcie będziesz szukał pomysłu na siebie lub swój biznes, ale strona będzie już gotowa.
  • Możesz mieć pierwszą stronę „próbną”, dzięki czemu będziesz mógł popełnić na niej wszystkie możliwe błędy, których już nie popełnisz na stronie właściwej.
Zatem jeśli praca w domu przez internet jest czymś dla Ciebie, chcesz być niezależny, zarabiać w sieci, tworzyć własne biznesy, pisać bloga, wysyłać maile, założyć swoją stronę – wykorzystaj tę możliwość.
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy by zacząć – pisz śmiało do mnie 😉
Adam Jakubiak Trener Motywacyjny
Pozdrawiam Cię serdecznie
Adam Jakubiak

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1 thought on “Praca w domu przez internet – Jak ja to robię?

Leave a Reply

%d bloggers like this: